Elewacje wentylowane - Laminaty HPL(Abet Laminati, Trespa, Fundermax, Kronospan)

Laminaty HPL są produktem uzyskiwanym z warstw papieru poddanego działaniu scalającej żywicy w warunkach wysokiej temperatury i podwyższonego ciśnienia, wykończonym jedno- lub obustronnie warstwą papieru dekoracyjnego. Warstwa dekoracyjna płyty HPLto nic innego jak: jednolity kolor, imitacja korka, kamienia, drewna, aluminium, czy uzyskane dzięki technice sitodruku dowolne wzory.

W procesie produkcji powierzchni laminatu HPL można nadawać rozmaite faktury: błyszczące, matowe, drobno i gruboziarniste, prążkowane i inne.

Laminaty HPL znajdują coraz szersze zastosowanie w budownictwie i architekturze jako elewacje zewnętrzne i wypełnienia balustrad balkonów zarówno przy wykonywaniu  nowych projektów, jak i modernizacji istniejących budynków mieszkaniowych i przemysłowych.

 

ABET LAMINATI

Abet Laminati jest uznanym w świecie producentem laminatów HPL, działającym w tej branży od blisko 50 lat. Chociaż firma tradycyjnie związana jest z branżą meblarską i architekturą wnętrz, od ponad 20 lat produkuje przeznaczony na okładziny HPL elewacji i balkonów zewnętrzny laminat kompaktowy Print HPL MEG. Laminaty HPL znalazły  zastosowanie zarówno w prestiżowych projektach elewacji HPL, jak i w zwykłych budynkach mieszkalnych. Dążąc do uzupełnienia niezaprzeczalnych zalet użytkowych swojego laminatu HPL o całkowicie nowy walor estetyczny ABET LAMINATI wprowadził kolekcję dekorowaną wzorami drewien o nazwie MEG Wood. Była to odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez architektów, szczególnie z krajów, gdzie drewno jest chętnie używanym materiałem elewacyjnym. Dla tych projektantów MEG Wood stanowi atrakcyjną alternatywę, która pozwala zachować efekt estetyczny projektowanej bryły. Obecna gama laminatów MEG Wood obejmuje siedem wzorów o różnych wybarwieniach i odmiennych rysunkach usłojenia.

Laminaty MEG są materiałem nadającym się do wykonywania elewacji wentylowanych oraz wypełniania balustrad balkonów i loggii. Bogata kolorystyka płyt obejmuje kolory jednolite i metaliczne, wzory o fakturze kamieni i tynków, a nawet wzory drewnopodobne. Dzięki niej laminaty MEG znajdują uznanie architektów i inwestorów zarówno przy okazji nowych projektów, jak i modernizacji istniejących budynków mieszkaniowych.

 

TRESPA

Trespa  Meteon  to wytwarzane pod wysokim ciśnieniem dekoracyjne płyty laminowane (HPL) o zintegrowanej powierzchni, produkowane przy użyciu unikalnych własnych technologii formowania na sucho (DF) oraz utwardzania wiązką elektronów (EBC). Płyty Trespa  Meteon   utworzone z połączenia do 70% włókien drewnopodobnych z żywicami termoutwardzalnymi, produkowane pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze, charakteryzują się wysoką stabilnością, zwartością oraz wysokim współczynnikiem wytrzymałości do masy.

Trespa® Meteon® jest niezwykle uniwersalnym materiałem. Płyty HPL mogą być z łatwością łączone z innymi materiałami budowlanymi, tworząc razem z nimi jedyne w swoim rodzaju efekty i dekoracje. Szeroka gama kolorów, wykończeń oraz wrażeń dotykowych sprawia, że płyty Trespa® Meteon® wnoszą do architektonicznych okładzin nowej generacji fascynujące właściwości estetyczne i niemalże nieograniczone możliwości projektowe. Płyty HPL Trespa® Meteon® mogą być przycinane i montowane w wielu różnych konfiguracjach lub profilach. Seria Plus łącząca płyty Trespa® Meteon® z zakrzywionymi płytami Trespa® Curved Elements* nadaje fasadom dodatkowej głębi i charakteru.

 

FUNDERMAX

Laminaty FUNDERMAX Exterior  to twarde, sztuczne laminaty wysokociśnieniowe (HPL) typu EN 438-3 HGS które stosowane są między innymi  jako fasady budynków.

Panele z płyt Fundermax  standard jakości HGS są bardzo odporne na ścieranie, uderzenia i zarysowania i mają dobrą odporność termiczną. Płyty  Fundermax  o standardzie jakości HGS Są w dużym stopniu odporne na standardowe substancje chemiczne w gospodarstwie domowym, higieniczne, nadające się do kontaktu z żywnością i są łatwe do czyszczenia.

Laminaty FUNDERMAX Exterior   jakości Max HGF są to wysokociśnieniowe laminaty o takiej samej  jakości jak  płyty Fundermax  HGS i dodatkowo płyty FUNDERMAX Exterior produkowane są z surowców ognioodpornych co pozwala stosować je jako wentylowane  okładziny elewacji budynków .

Są one przeznaczone do stosowania w przypadku gdy wymagają tego szczególne przepisy przeciwpożarowe .

Płyty Fundermax Exterior  w jakości "HGF" są dostępne praktycznie w pełnym zakresie Max dekorów .

Ciężar objętościowy płyt FUNDERMAX  Exterior : ok. 1450 kilogram / m³

 

KRONOSPAN

Fasady wentylowane z wykorzystaniem płyt Krono Siding i Kronoplan  Color   Firmy KRONOSPAN   to idealny wybór przy dopasowaniu elewacji do istniejącej zabudowy oraz przy projektowaniu nowej formy architektonicznej. Płyt Krono Siding i Kronoplan  Color   znajdują zastosowanie w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych i użyteczności publicznej. Konstrukcja składa się z warstwy powierzchniowej (płyta Kronospan), strefy powietrza, ewentualnej warstwy izolacji cieplnej oraz podkonstrukcji. Otwarta na wymianę powietrza izolacja cieplna sprzyja utrzymaniu naturalnej wilgotności oraz stałej temperatury budynku. Poprawia bilans energii cieplnej, hamuje procesy erozyjne warstw betonu, stanowi dodatkową izolację akustyczną.

Kontakt

z naszą firmą

Arwed Sp. z o.o.

ul. Wodzisławska 2

43-200 Pszczyna

 

Telefony:             +48 32 738 76 96

Fax:                     +48 32 738 81 56

Dział zamówień: +48 32 738 76 96

e-mail: biuro@arwed.pl

Dział ofertowania: +48 32 738 76 96 w. 3

e-mail: oferty@arwed.pl

Napisz do nas:

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies Zamknij